WYSZUKAJ
peruki Katowice

peruki Katowice

peruki Katowice

peruki Katowice

peruki naturalne Katowice

Peruki naturalne Katowice
Salon i sklep z perukami "Świat Peruk"

 

Witamy w katowickim Centrum Peruk Naturalnych! Jesteśmy jedynym sklepem na mapie Polski, w którym odnajdziesz:

 

 • Szeroki wachlarz kolorów i modeli
 • Dziesiątki katalogów, z których możesz zamówić perukę
 • Mix peruk najlepszych producentów z kraju i ze świata
 • Fryzury modne i wygodne – na co dzień i od święta
 • Wysokiej jakości włos słowiański i indyjski
 • Wygodną przymierzalnię, w której wypróbujesz liczne stylizację
 • Fachowe doradztwo stylistki
 • Rekomendację salonu fryzjerskiego do ewentualnych poprawek
 • Kosmetyki do pielęgnacji peruk naturalnych
 • Rabaty, promocje, okazje
 • Korzystne ceny

 

 

 

Dlaczego peruki naturalne, a nie system na zamówienie z włosów naturalnych?

 

Podczas wybierania peruki naturalnej niezwykle istotny jest proces jej przymierzenia. Nigdy nie mamy pewności, jaki jej model i kolor w danych okolicznościach będzie dla nas najlepszy. Peruka ma spełnić swoją rolę wizerunkową i terapeutyczną, więc jej dobranie jest szalenie istotne. Nie zawsze jest to możliwe do spełnienia poprzez sformułowanie swoich oczekiwań i liczenie na ich właściwą realizację. Raz, że sami możemy nie być do końca świadomi swoich potrzeb, a dwa, że nigdy do końca nie wiemy, jaki kształt przybiorą one w rzeczywistości.

 

Natomiast bez względu na to za zamówiony system będziemy musieli zapłacić. Jego wadą jest też brak producenckiej gwarancji pochodzenia włosa. Zwykle pochodzą one z różnych źródeł (tzw. „skupy włosów”), więc jakościowo pozostawiają sporo do życzenia. Jedynie metka potwierdzająca producenta i rodzaj włosa, a także certyfikat medyczny, dają nam pewność pożądanej jakości.

 

 

PERUKI NATURALNE

 

SYSTEM NA ZAMÓWIENIE

- Możliwość nieograniczonej ilości przymiarek

- Brak możliwości przymierzenia peruki

- Dziesiątki wzorów i kolorów

- 1 kolor i 1 model zamawiany „w ciemno”

- Możliwość dobrania nowej stylizacji

- Konieczność opierania się na doświadczeniu i/lub zdjęciach

- Brak przymusu zakupu peruki

- Konieczność zakupu w przypadku zamówienia

- Sprawdzeni producenci

- Brak producenckiej gwarancji

- Gwarancja pochodzenia włosia z podanych źródeł

- Różne pochodzenie włosia (tzw. „skupy włosów”)

 

 

Peruki naturalne od A do Z

 

Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje peruk – peruki naturalne oraz peruki syntetyczne. W poniższym tekście skupimy się na pierwszych z nich. Oto garść przydatnych informacji na ich temat.

 

Peruki naturalne Katowice

Peruki naturalne – rodzaje i zalety

 

Wyróżnia się kilka odmian peruk naturalnych – europejskie, słowiańskie, chińskie, indyjskie oraz mongolskie. Największą popularnością cieszą się azjatyckie, a to ze względu na ich szeroką dostępność oraz niską cenę. Chińskie, za sprawą swojej struktury, są bardzo proste, a co za tym idzie – mniej podatne na stylizację. Indyjskie charakteryzują się łagodniejszą strukturą, a mongolskie umożliwiają osiągnięcie nawet najjaśniejszych odcieni blondu. Peruki naturalne europejskie cechuje delikatność i duża trwałość. Te, które produkuje się z włosów słowiańskich mają najwyższą jakość, trwałość oraz cenę. Jako jedyne są dostępne w naturalnych blondach.

 

Główną zaletą peruk naturalnych jest ich naturalny wygląd, co znacząco przekłada się na komfort ich noszenia i poczucie pewności siebie. Oprócz tego, mają one możliwość modelowania i strzyżenia i są bardziej trwałe od ich syntetycznej wersji. Do ich wad zaliczyć można natomiast konieczność odpowiedniej pielęgnacji, o czym więcej w dalszej części tekstu.

 

Peruki naturalne Katowice

Peruki naturalne – budowa peruki

 

Peruki naturalne mogą być wykonywane maszynowo, ręcznie lub z zastosowaniem obu technik. Mono top, inaczej mikrofaza lub mikroskóra jest cienką, ażurową warstwą, do której podpina się włosy. Dzięki jej cielistemu kolorowi, świetnie imituje ona wygląd skóry i sprawia, że granica między peruką a skórą jest niezauważalna. Charakteryzuje ją także przewiewność, dzięki czemu komfort jej noszenia jest wysoki bez względu na warunki atmosferyczne. Gumowe paski nadają peruce elastyczności, co sprawia, że łatwo się ją wkłada i formuje.

 

Peruki naturalne Katowice

Peruki naturalne – jak dbać o perukę?

 

By peruka naturalna mogła nam służyć przez długi czas, pamiętać należy o stosownej jej pielęgnacji. Przed umyciem umieszczamy ją na specjalnym stojaku tak, by nie miała możliwości przesunięcia się. Następnie, przy pomocy grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami rozczesujemy pasma zaczynając od dolnych pasm i przesuwając się stopniowo w górę, zgodnie z ich naturalnym kierunkiem.

 

Kolejny etap to zmoczenie peruki łagodnym strumieniem wody rozpoczynając od góry. Szampon nakładamy na czubek, a następnie rozprowadzamy go delikatnie z góry na dół. Do tego celu posłużyć możemy się zarówno palcami, jak i wspominanym powyżej grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Pamiętajmy, by nie wykonywać tu ruchów okrężnych i umyć perukę również od wewnątrz. Spłukiwanie szamponu rozpoczynamy od góry, kierując delikatny strumień wody ku dołowi. Czynność kontynuujemy do momentu usunięcia z peruki wszelkich pozostałości kosmetyku.

 

Etap kolejny to nałożenie odżywki. Rozprowadzamy ją na dłoniach, a następnie aplikujemy na włosy. Nigdy nie należy nakładać jej w pobliżu węzłów – skutkować może to bowiem ich poluzowaniem. Umytą i wypłukaną perukę naturalną owijamy ręcznikiem i delikatnie, zaczynając od góry, odsączamy nadmiar wody i pozostawiamy do wyschnięcia na stojaku. Perukę najlepiej przechowywać w suchym, bezwonnym miejscu.

 

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że wszelkiego rodzaju preparaty do stylizacji mogą znacząco wpłynąć na kondycję peruki. Przenikają one bowiem do węzełków, osłabiając ich strukturę, co przyczynia się do wypadania włosów. By przedłużyć żywotność peruki naturalnej, zaleca się stosowanie specjalnych środków mających na celu ochronę węzełków. Tworząc one cienką, silikonową powłokę, utrzymując je przy bazie.

 

SPRAWDŹ OFERTĘ PERUK NATURALNYCH W NASZYM SKLEPIE!

 

Peruki naturalne Katowice, M. Skłodowskiej-Curie 22 – Świat Peruk, salon i sklep z perukami.

 

Peruki naturalne Kraków, J. Dietla 50 – Świat Peruk, salon i sklep z perukami.


echo "";